Terviseuudised | Tervist24

ÜLLATAV! Selles vanuses on sinu enesehinnang kõige kõrgem

Toimetas Sirje Maasikamäe 05.09.2018, 11:55

Enesehinnang tähendab, mida me arvame enda kohta ja kuidas ennast väärtustame. Vahel on meie enesehinnang kõrgem, vahel madalam.

Berni ülikooli teadlased uurisid, kuidas enesehinnang muutub vanusega ja mis vanuses väärtustame ennast kõige kõrgemalt.

Analüüsiti 164 868 inimese andmeid: nelja- kuni 94-aastasi. Ilmnes, et kui me saame 60-aastaseks, jõuavad positiivsed mõtted meist endast tippu. Ja see jääb püsima järgnevaks kümneks aastaks.

Meie enesehinnang hakkab kasvama 4-11-aastasena. Kui jõuame teismeikka, siis tõus stabiliseerub ja jääb püsima kuni vanuseni 15.  Ja vastupidiselt pikalt valitsenud uskumusele ei ole enamikul selles vanuses noortel  madal enesehinnang.

Järgnevate aastate jooksul, kuni vanuseni 30, tõuseb enesehinnang mõõdukalt. Tõus jätkub ja saavutab tipu vanuses 60. Kui saame 70, hakkab enesehinnang langema ja see kestab elu lõpuni. See võib olla seotud pensionile jäämisega, sotsiaalse staatuse kaotamisega, üksinduse ja lesestumisega.

Eksperdid arvavad, et on oluline teada, kuidas enesehinnnang areneb ja muutub. Enesehinnang mõjutab, kui  edukad ja  ja rahulolevad oleme suhetes, hariduses, töös. Enesehinnag mõjutab nii füüsilist kui vaimset tervist.

Allikas: BuenaVida

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud